Вчимося толерантності

«Вчимося толерантності»

Сучасна культурна людина – це не тільки освічена людина, це така людина, яка володіє почуттям самоповаги, людина, яку поважають оточуючі. Однією із важливих рис, які притаманні сучасній людині, має бути толерантність. Адже у своєму житті людина спілкується із представниками різних національностей, культур, конфесій, соціальних верств, тому важливо навчитися поважати культурні цінності як свого народу, так і представників іншої культури, релігії.     Поняття «толерантність» є синонімом сло­ва «терпимість», саме так воно звучить ла­тиною. Толерантність людей є найважливі­шою умовою миру і злагоди в сім'ї, ко­лективі та суспільстві.

08 листопада мамою Горожинською Н.Б. було проведено виховний захід з елементами тренінгу «Вчимося толерантності», учасниками якого були учні 7 класу. Метою заходу стало формування в  учасників поняття «толерантність», розвиток соціальної інтуїції та  чутливості, формування толерантного ставлення до оточуючих, до суспільства, до певних ситуацій, відпрацювання навичок безконфліктного спілкування. Учні розділилися на три групи. Їм були запропоновані різноманітні вправи: «Сонечко» – розуміння слова «толерантність», «Картопля» – демонстрація унікальності, індивідуальності, неповторності всього сущого, «Чим ми схожі?» – пошук спільних із товаришем рис та ознак. Після обговорення оповідання «Два шляхи», семикласники виконали вправу «Толерантна та інтолерантна особистості» та спробували виправити поведінку осіб у запропонованих моделях  життєвих ситуацій, визначали риси толерантної особистості у грі «Асоціативний ряд». За допомогою тесту кожна дитина знайшла відповідь на запитання «Чи толерантна я людина?». Зірвавши листочки з «Дерева пізнання», школярі пізнали його мудрість – обговорили вислови відомих людей про толерантність. За допомогою отриманих знань та інформації діти виростили «Квітку толерантності», а також обіцяли дотримуватися правил із «Торбинки порад».

На завершення всі учасники заходу отримали емблеми толерантності та закладки-пам’ятки. Сподіваємося, що знання, отримані на тренінговому занятті, допоможуть семикласникам уникнути непорозумінь та конфліктів, а також без проблем вийти з неординарних, критичних ситуацій.