Про ВІЛ-СНІД: вкотре і відверто

«Про ВІЛ-СНІД: вкотре і відверто»

Тема СНІДу досить часто присутня в нашому щоденному житті. Зустрічаємо її в газетах і журналах, її обговорюють у телепрограмах і передають у випусках новин, вона з’являється в розмовах із друзями. Розпочавшись з поодиноких випадків у 80-х роках минулого століття, ця смертельно небезпечна хвороба перейшла в третє тисячоліття, поширюючи страх та тривогу. В 1988 році Організація Об’єднаних Націй офіційно оголосила 1 грудня Всесвітнім Днем Боротьби зі СНІДом, намагаючись привернути увагу до проблеми ВІЛ/СНІД, яка за своєю руйнівною силою не має собі рівних. В цей день людство виражає солідарність з людьми, яких торкнулась епідемія, а влада багатьох держав звітує перед своїм народом про ефективність заходів профілактики ВІЛ-інфекції СНІД. 

04 грудня 2013 року вдруге мамою Горожинською Н.Б. було проведено інформаційно-тренінгове заняття «Про ВІЛ-СНІД: вкотре і відверто», присвячене Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Учасниками цього заходу стали учні 7 та 9 класів. Мета тренінгу – сформувати розуміння дітьми понять «ВІЛ-інфекція», «СНІД», шляхів їх поширення, способів і засобів профілактики, а також формування в учнів практичних навичок, які навчать їх відмовлятися від пропозицій, пов’язаних із ризиком інфікування ВІЛ, та  виховання толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих.

Учні отримали інформацію про те, як небезпечний вірус проникає в організм, про стадії ВІЛ-інфекції, шляхи та умови інфікування ВІЛ, про права ВІЛ-інфікованих. Було оголошено найактуальніші дані статистики про ситуацію у світі, Україні та в нашому регіоні зокрема. Цікавим для школярів стало повідомлення про знаменитих людей, які стали жертвами СНІДу.  Для закріплення отриманих знань учасникам тренінгу були запропоновані рольові ігри, вправи  та змодельовані ситуації: гра «Квасоля» (як швидко і непомітно ВІЛ проникає в організм), вправа «Як ВІЛ руйнує імунітет», гра «Доріжки» (оцінювання ступенів ризику інфікування ВІЛ), вікторина «Міфи і факти про СНІД», рольова гра «Прийміть до школи ВІЛ-інфіковану дитину». Завершальним етапом стала вправа «Послання у світ»: семикласники на паперових голубах писали поради та інформацію про ВІЛ-СНІД, якою хотіли б поділитися із знайомими та незнайомими однолітками –  жителями планети Земля.

В кінці треніногового заняття школярі отримали інформаційні буклети «Майбутнє у твоїх руках». Адже достовірна інформація, чистота у взаєминах та здоровий спосіб життя – найкращі методи профілактики СНІДу.